Niezależna Strona Miasta Kozienice
Kozienice
Szukasz czegoś? skorzystaj z wyszukiwarki - Jak szukać?...
wyszukiwarka:
Menu główne
podyskutuj na forum

STRONA GŁÓWNA
KONTAKT
DODAJ NEWS
Archiwum newsów
księga gości
Linkownia
rekomenduj nas
Ważne informacje!
Kanał RSS
Informacje o Kozienicach
Aparaty telefoniczne
Baza noclegowa
Budżet Kozienic
Ciekawi Ludzie
Dzielnicowi
Historia Miasta
Informator Urzędu Miejskiego
Kozienickie książki
Mapy i plany
Odległości z Kozienic
Osiedla i Sołectwa
Okolica
PLAN MIASTA
POGODA
Położenie
Prom w Świerżach Górnych
Przewożnicy
Spis ulic
Statystyka
GALERIA

Co i gdzie w Kozienicach?
Banki
Bankomaty
Biblioteki
Biura podróży
Biuro poselskie
Instytucje i Urzędy
Kino
Kościoły
Lokale
Lokalne Media
Muzeum i nie tylko...
Organizacje i    stowarzyszenia
Oświata
Przedsiębiorstwa
Sklepy
Służba Zdrowia
Ubezpieczenia
Usługi
Zabytki
Sport i Rekreacja
<IMG SRC="nonflash.gif" width=148 height=50 BORDER=0>
Biura podróży
Imprezy
Kluby Sportowe
Kozienicki Dom Kultury
Kozienicki Park    Krajobrazowy
Ogród Jordanowski
Szlaki Turystyczne
Szlaki Rowerowe
Informacje dla:
Alergików
Bezrobotnych
Konsumentów
OGŁOSZENIA
Palaczy
Rolników i działkowiczów
Wszystkich
subskrypcja
Chcesz być informowany o nowościach w naszym serwisie - wpisz Swój
e-mail i kliknij
ENTER
Licznik odwiedzin
Strona wyświetlona
razy
Odwiedziło nas już:

Gości
Najczęściej czytane
Co słychać w nasz...
Stadion w Kozieni...
Tym panom już pod...
Ambitne plany Koz...
Nasz MZKS!
Nowy trener
Runda
Co na forum...
podyskutuj na forum

Sprzedam MIESZKANIE 2pok. o...
SPRZEDAM PIANINO
Xbox ONE 500GB + FIFA 16 + ...
Smartfony ASUS i Motorola ,...
jak sprzedać nieruchomość?
korepetycje angielski
Komentarze do "Szpital pod ochroną"

nemocnice na kraji mesta - 2007-05-05 16:10:42
Faktycznie młody ma rację co do zarobków i w tym punkcie jeśli się coś nie zmieni to "biały personel" nam poucieka. Może pojawi się "czarny" (już jeden był podobno dość dobry ale też uciekł) lub "ruski". Fakty są takie ,że ludziska zaczynają uciekać i wkrótce nie będzie do kogo iść po poradę . Chciałbym nawiązać też do zarobków średniego personelu medycznego, (to są nie tylko pielęgniarki) ,który zarabia jeszcze mniej od lekarzy i który już ma szansę na pracę za granicą. Macie jakiś pomysł na uzdrowienie tej sytuacji ?? Tylko proszę bez złośliwości...
autor: ~Jańcio Wodnik 
co dobrego? - 2007-05-04 22:45:41
Mnie ciekawi co dobrego, jakie posunięcia zrobił Dyrektor Idzikowski dla szpitala, aby poprawić jego kondycję i zaufanie pacjentów. Działa już blisko pół roku i można już wnioskować sporo. Poprzednicy jego wychodzi na to, że okazali sie nieudacznikami. Skoro się podjął funkcji Dyrektora to musiał mieć jakiś pomysł w sytuacji szpitala kozienickiego. Chyba, że to był pomysł na własne bezrobocie/?/
autor: ~stefek 
re - 2007-05-03 07:45:45
pozwoliłem sobie sprawdzi te dane o zarobkach i okazało się , że młody ma rację. A może ktoś ujawni zarobki sprzątaczki w Elko, kierowcy w .... a może mgr. inż w elko Proszę bez nazwisk.Zaczynamy ...
autor: ~zszokowany 
lkz - 2007-05-02 13:37:55
ale u nas jest wszystko nienormalne , więc nie ma co się dziwić
autor: ~sk 
lkz - 2007-05-02 13:35:33
nienormalny
autor: ~sk 
re - 2007-05-01 09:53:51
nienormalny to naród który chce, aby lekarz zarabiał mniej od pomocnika murarza
autor: ~lkz 
Jańcio - 2007-05-01 09:03:43
chyba jesteś chory,ze tak uważasz
autor: ~Zdziwiony 
re nowy - 2007-04-28 19:52:15
Rozumiem twój ból i rozgoryczenie.Ale jeśli miałeś -masz podejrzenie o czyjeś zaniedbanie , lekkomyślnoś itd to od tego jest prokurator.Tylko nie mówcie mi/ rownież dotyczy to smutnej ../, ze jest klika,nepotyzm w naszym miastku ,bo przy tak świetnie dzialajacych i rozwiniętych do nieskończonych granic CBA w prosty sposób można zweryfikowa swoje wątpliwości O zarobkach nie chcesz rozmawiac , ale skoro białe fartuchy nie podejmuja tematu .. może mimo ulgi podatkowej nie stac ich na neta - to ja ich wyręczę .We wczoraszej gazecie Wybiórczej jest podany zarobek rezydenta , a więc lek. po Lepie/proszę o sprostowanie , jeśli się mylę/ 1800 pln brutto , a więc do kieszeni ok.1300 pln.Jest to jałmużna od IV RP chyba na dalsze 6 lat.Potem kolejny egzamin i do pracy we "wsiowych" Szpitalach zwanych Powiatowymi za ok.2000pln brutto i już jako prawdziwy lek. w kieszeń od Publicznego pracodawcy 1500 pln.jestem ciekawy czy stażysta , aplikant jakiejkolwiek publicznej profesji tyle zarabia PS. wsiowy to niepejoratywne określenie pracy w nieszkodliwych warunkach.Nie chcę ciebie i forumowiczów zanudzac cyframi zarobków aplikantów prokuratorskich itp,Ziobro ma lepsze przebicie niż Religa A może naród woli byc słabo leczony, żle kształcony i nie miec poczucia bezpieczeństawa skoro nie stoi murem za grupką ludzi odpowiedzialnych za trzy filary świat,służba zdrowia i bezpieczeństwo Jeśli ktoś z forumowiczów nie rozumie postępującej fali niezadowolenia lekarzy , którzy przecież już dostali aż 30 procentową podwyżkę to ulegliście populistycznej linii rządu i pismaków .Bo co innego jest 30 procent od 1000/miesiąc a co innego od 10000.Trzymam za " białe fartuchy" kciuki i mam nadzieję , że wkrótce obudzą się siłacze i siłaczki .Jest to w społecznym interesie aby nas leczyli i uczyli ludzia zadowoleni a nie sfrustrowani !!!Pozdrawiam.
autor: ~młody 
młody - 2007-04-28 15:16:45
Witaj.Calkowiciwe sie z Toba zgadzam i dobrze żes przeprosil.W moich wypowiedziach jest duzo prawdy spowodowanej bólem,Wszystko mozna przeyć,brak samochodu,wygodek,dobrego jedzonka ,które mozna zastąpić ,nawet suchym chlebem,oczywiscie może to zły przykład,ale jeżeli stracisz kogos bliskiego,bardzo bliskiego z powodu czyjejs nieudolności czy lekkomyslności,to nie wiem jak wygladałaby opinnia twoja na tym portalu.W mojej sytuacji to nie był przypadek lekkomyslnego podejscia do pacjenta.To juz wielokrotne dzialanie,którego jestem świadkiem.Zarobki-,tez mozna podyskutować ale nie chcę.Mam wiele argumentow na moja krzywdę i co najgorsze ,ze te argumenty mogę zatrzymac tylko dla siebie.Bardzo życze sobie i wszystkim,by warunki sie poprawiły ale zeby stosunek do pracy też uległ poprawie. Znam młodych ludzi ,którzy ciężko pracują po 12-13 godz.za pieniążki ,którymi mogą opłacić wynajęte mieszkanko i bardzo skromne jedzenie.I usmiechaja się,choć są bardzo zmęczeni.
autor: ~nowy 
re nowy - 2007-04-28 08:59:57
A może ich w "kamasze" ?? A może z innej "beki"- Nie wiesz co czuje człowiek , gdy strajkują kolejarze , a ty jedziesz. ..chcesz dojechac do swojej pierwszej pracy ?? Nie wiesz co czuje stary człowiek , gdy nie ma węgla za piecem .. bo strajkuję górnicy , a rodzina go wypycha do Szpitala w Święta Zakładam , Że jedynie drażnią ciebie akcje protestacyjne lekarzy, policji , pielęgniarek ?? Zgadzam się z tobą , że jest to pewnie służba i powołanie , ale niedługo już to będzie służba za godne pieniądze !!! I tego tym grupom zawodowym życzę . Na pewno solidaryzujesz się jedynie ze strajkującymi robotnikami i z ich "żoładkami".Przestań się czepiac lekarzy i pielęgniarek, którzy strajkują bo nie tylko chcą godnie zarabiac ale również chcą zmian systemowych/ niestety tylko lekarze/ Strakujacy górnicy , kolejarze strajkują jedynie "żoładkiem " nie interesują ich zmiany systemowe /prywatyzacja, wolny rynek, /, ale pewnie do ciebie to nie dociera?? jeśli jest inaczej to sorry .
autor: ~mlody 
Jolu - 2007-04-28 07:54:33
Poza tym,że chcesz rozpocząć zabawę-konkurs,to proponuje wystawić listę pielęgniarek i na jakim oddziale pracują,bo wierz mi nie pamiętam i nie znam nazwisk,bardziej imiona ,a mozna kogos ominać.Co Ty na to?
autor: ~nowy 
JOLU - 2007-04-28 07:51:49
autor: ~nowy 
do Joli - 2007-04-28 07:49:43
Co Ci tak zależy na tym konkursie? a cóż to pielegniarki-zawód jak każdy,taki wybrały,ja mam inny i też bardzo odpowiedzialny i nikt jakos sie nie interesuje wyznaczaniem asa w drużynie.Byłem wiele razy w szitalu jako pacjent ,lekko nie jest -rozumiem i byłem też w czasie strajku pielęgniarek ,pózniej lekarzy,i nie wiecie jak się czuje pacjent kiedy słyszy słowo,my strajkujemy,a pana sytuacja jeszcze nie jest ,,extra",opuszczeni starcy pod kroplówkami,czekajacy cicho,spokojnie,aby nikgo nie urazic,żeby ktokolwiek do nich zajzał.I niedaj panie ,zeby nic dodatkowo nie chciał.Kazdy dzisiaj bardo ciezko pracuje,ale kiedy zdrowie siada,a styka sie czlowiek z takim podejsciem -to wybaczcie-nie jest dobrze w służbie zdrowia.Owszem są miłe panie,robią co im przynależy w obowiązkach,często same zbulwersowane podejsciem lekarzy do chorego,i uwazam ,ze konkurs taki nie powinien sie odbyć,bo ja te panie ustawiłbym w równym szeregu.Jeżeli zasługuja to wszystkie,albo żadna.
autor: ~nowy 
Wybory - 2007-04-27 19:17:44
Słuchajcie ten wybór o którym pisałam jest na prawdę, podobno ukazały się karty zgłoszeniowe w Echu Dnia , ale jak zwykle Kozienice nie staną na wysokości zadania. Odpowiadam, że nie musi być to pielegniarka ze szpitala. Z oficjalną propozycją do radomskich izb pielęgniarskich i tak nie zdążymy , ale co za problem wybrac taką osobe tu na forum , zamiast czepiać sie innych zawodów. Zostawcie lekarzy. Chce na serio porozmawiac na zaproponowany przeze mnie temat. Pielegniarka ma byc najlepsza pod każdym względem:1.Ma być fachowcem itd Zaczynamy zabawę - ale konkurs taki jest rzeczywiście.
autor: ~JOLA 
do myf - 2007-04-27 16:47:26
Jak donoszą media , chyba niedługo/strajki ?/ będziesz musiał szukac pomocy medycznej w wa-wie. Ja jestem tam często , więc no problem.Co do ocen .. to myślę , że dla wiekszości pielęgniarek i lekarzy/ ze szpitala na kraju mesta/ należy się szacunek . a oceny obiektywne pozostaw fachowcom.Subiektywne zostaw dla siebie . a nim je wypowiesz w "mięsnym"to spójrz w lustro lub poczytaj Biblię Pozdrawiam.
autor: ~optymista 
...... - 2007-04-27 16:41:50
Czepiacie sie Boćkowskiego-z nim wiemy jak jest,ale udało się wielu innym którzy pozostali w cieniu,cichutko,cichutko,byleby nie złapali.Nie rozumiem tego swiayta.Czy Gugała świętszy?Karpała - taki dobry?Brak słow.Nie będę brudzić sobie kartki....nie warto takimi....
autor: ~nowy 
? - 2007-04-27 14:56:31
A czy to musi być koniecznie pani pielęgniarka ze szpitala ?
autor: ~marcin 
Afganistan - 2007-04-27 08:42:10
Moim marzeniem jest aby Boćkowski przez 5 lat leczył w Afganistanie tamtejszą ludność za michę zupy dziennie. I to by była właściwa resocjalizacja i przestroga dla jego kolesiów.
autor: ~orion 
dyskusja robi sie ciekawa - 2007-04-27 08:27:56
a moze zaczniemy ustalac nazwiska lekarzy którzy powinni zostać w szpitalu, a którym bysmy zaproponowali wyjazd na saksy(i te brytyjskie). szczególnie tym którzy nie daja szans innym. no to zaczynamy. 1 (jedynka do pozostania) 2 (dwójka wyjazd na szlachetną placówkę by zagranica skosztowali przyjemności i umiejetnosci) 3 (trójka niewiadomo co to jest)? to zaczynamy, kto pierszy wpisuje?
autor: ~.myf 
do: Jola - 2007-04-27 00:49:54
Jak jest wybierana? Gdzie i w jaki sposob? Sposrod kogo? A czy jest tez moze opcja najgorsza pielegniarka? Czy mozna tez glosowac na lekarzy?
autor: ~Nowa 
Wybory - 2007-04-26 21:26:23
skoro już jest taka zagorzała dyskusja na tym forum o pracownikach szpitala, to podpowiem ,że wybierana jest najlepsza pielęgniarka - może macie jakieś propozycje
autor: ~JOLA 
A Stefkowi... - 2007-04-26 19:22:46
...nie odpowiem, skoro nie odroznia nawiasow od cudzyslowu. Nie ten poziom.
autor: ~Nowa 
Smutna Pani - 2007-04-26 19:21:47
To nie jadowitosc, ale jak ktos zabiera glos, to chyba po cos? Przeciez moze Pani wylac tutaj swoj zal, a nie tylko aluzje? Niech ci, ktorzy zawinili tez sie poczuja podle. Nazwiska, kontakty, adresty!!! Moze takie wygadanie sie choc troche pomoze. I prosze sie nie zaslaniac strachem, bo wcale nie tak latwo ustalic, kim Pani jest.
autor: ~Nowa 
Nowa - 2007-04-26 19:11:46
Ciesz się Nowa,ze nie masz powodu sie smucić,że nikt z Twojej rodziny i TY SAMA NIE UCIARPIALAŚ Z powodu straty bliskiej Ci osoby za czyjes lenistwo i niedbalstwo.Bezsilność i ból wobec takiej sytuacji odbiera mozliwośc pozbierania myśli,pamieć,blokuje umysł.Zdaje sobie sprawę ,że mam problem z wyrazaniem myśli i doborem słow,ale to jest wynik tragedii,która dotkneła m,nie i moja rodzinę.Ból dokucza,a strach paralizuje.A opisać się tego też nie da.Więc proszę Cie nie bądż tak jadowita wobec mnie-bo nie wiesz co ja czuję i wiem.
autor: ~smutna 
re Nowa łopatologicznie - 2007-04-26 19:11:05
użyłem nawiasów w wyrazie "bunt". Znaczy, że wyśmiałem te określenie użyte przez ~Szpital na... Dlaczego mnie z nim zrównałaś? Pozwoliłem sobie potraktować Cię podobnie.
autor: ~stefek 
Stefku !!! - 2007-04-26 18:57:18
Zastosuj sie do wlasnych rad Stefku! A lopatologicznie: przeczytaj uwaznie moja wypowiedz! Toz wlasnie ja wysmialam w niej pojecie BUNT uzyte w kontekscie odchodzenia z pracy w Szpitalu Kozienickim lekarzy i pielegniarek.
autor: ~Nowa 
re Nowa - 2007-04-26 18:50:38
Nowa, dlaczego uważasz, że lekarze, pielęgniarki, tak jak inni fachowcy kozieniccy się zbuntowali? Przecież, żyjemy podobno w wolnym kraju, gdzie skończyło się niewolnictwo i każdy ma wolny wybór. Czy aby nie po to należymy do Wspólnej Europy? Wolny wybór ma każdy, zarówno usługobiorca jak i usługodawca. Jak równość to równość. # Replika w twoim stylu. Radzę czytać uważnie.
autor: ~stefek 
Stefek, Smutna, Szpital na Kraju Mesta i inni... - 2007-04-26 18:01:44
Jaki to "BUNT"? Tutaj opluwani przez tak zwana "opinie publiczna" i zle oplacani/oplacane poszli/pojechali(lekarze) poszly/pojechaly (pielegniarki) zarabiac gdzies indziej to od razu bunt? Buntuja to sie niewolnicy!!! Faktycznie ton waszych wypowiedzi (Stefek, Szpital na... i inni) wskazuje, za tak sa przez was spostrzegani/ -ne, ale nic z tego - mamy gospodarke rynkowa i ludzie glosuja nogami. W tym konkretnym przypadku dotyczy to zarowno uslugodawcow (lekarze, pielegniarki), jak i uslugobiorcow (pacjenci). A Pani Smutnej smutek chyba odebral zdolnosc jasnego wyslawiania sie.
autor: ~Nowa 
do ~Szpital.... - 2007-04-25 23:11:39
"Zbuntowali się" murarze, dekarze .. itd. Przecież są problemy z zamówieniem fachowca w Kozienicach. To lekarze i pielęgniarki tez sie "buntują". Niewolnictwo chyba już się skończyło? Trzeba być śmierdzącym leniem lub komuchem, żeby w ten sposób mówić i obrażać osoby ciężko pracujących poza Kozienicami w kraju lub zagranicą. Z goryczą muszą szukać normalności poza Kozienicami, bo u nas ludzie są jej przeciwni. Przynajmniej większość. Zastanówcie się co zrobić, by w ich ślady nie poszli dalsi najbardziej tu potrzebni.
autor: ~stefek 
Do Pani Nowej - 2007-04-25 22:02:06
osoby ,ktore wymieniłam-zasługuja na szacunek i to ogromny-Pani mnie zle zrozumiała,albo ja sie niejasno wyraziłam.Pan dr Mańko jest postacią wg mnie ,,wielką".Bardzo mi sie podoba nowy ordynator odz.wewnętrznego-przede wszystkim jego podejscie do chorego.
autor: ~smutna 
nowa i stranger - 2007-04-25 21:48:25
Nasz szpital może i będzie w Sieci ...ale bez "białych wykształciuchów" - chyba się zbuntowali A może pozostałych przywiąza łańcuchami , bo biała brac ze wschodu omija nasze Szpitale szerokim łukiem ....nil.org.pl/xml/nil/gazeta/ogloszenia/zatrudnie Dyrektor Szpitala Powiatowego w Kozienicach pilnie zatrudni na bardzo dobrych warunkach lekarzy w oddziałach: 1.chirurgicznym 2.ginekologiczno-położniczym 3.urologicznym 4.pediatrycznym 5.szpitalnym oddziale ratunkowym. Ponadto zatrudnimy lekarza do karetki "R" w godzinach 7.30 - 15.00 E-mail: marwit@tkdami.net Telefon: +48 486148636.Pozdrawiam.
autor: ~Szpital na Kraju Mesta 
Stranger - 2007-04-25 19:40:26
Na innych oddzialach tez. Wystarczy policzyc ilu odeszlo a ilu przyszlo w ciagu ostatnich paru lat.
autor: ~Nowa 
szpital - 2007-04-25 19:16:33
Jak tak dalej pójdzie, to w nowym oddz. int. terapii, w przepięknie wyremontowanych, odnowionych innych oddziałach będą leczyć i pelęgnować pacjentów chyba duchy, bo na pewno nie lekarze, których liczba w kozienickim szpitalu szybko się kurczy.
autor: ~stranger 
Pani Smutna - 2007-04-25 18:47:20
Czemu swoje wlasne, prywatne zdanie tytuluje Pani "Ogolna Opinia"? P.S. Dr Manko juz dosc dawno nie jest ordynatorem, co zreszta nie powinno nic ujmowac z naleznego mu szacunku.
autor: ~Nowa 
szpital - 2007-04-25 12:08:55
zgadzam się z Janciem Wodnikiem.
autor: ~okularnik 
hospital - 2007-04-24 22:57:12
Nie narzekajcie tak na nasz szpital ,bo robi ,co może ,personel jest O.K. a od niedawna działający (chyba ze 2 lata) Oddział Rehabilitacji to rodzynek.
autor: ~Jańcio Wodnik 
re forumowiczom - 2007-04-24 22:49:30
Geneza korupcji wśród lekarzy i nie tylko -zaczyna się od instrukcji NKWD z roku 1947 przeznaczona dla placówki KGB w ambasadzie sowieckiej w Warszawie. Instrukcja była publikowana m. innymi na łamach pisma &#8222;Wychowawca&#8221; w roku 1995.a głównie w zasadzie zniewalania nr 9. Doprowadzić do tego, aby pracownicy na stanowiskach państwowych (z wyjątkiem służb ścigania i pracowników przemysłu wydobywczego) otrzymywali niskie pobory. Dotyczy to w szczególności służby zdrowia, wymiaru sprawiedliwości, oświaty i kierowników różnych szczebli. Następnie idąca za tym pauperyzacja zawodu lekarza i niedoborowy system opieki zdrowotnej doprowadziła do znanych ogólnie patologii"szpitalnych".Mądrala,RP,prawicowiec ,marcin ....rozumieją jak odrócic te mechanizmy.Niestety jest nas za mało i obecne populistyczne poczynania min.Religi np.Siec Szpitali Krajowych, podwyzka 30% /jak w PRLu dla wszystkich/ nie doprowadzi do likwidacji czy też ograniczenia korupcji , gdyż jedynie wolny rynek usług medycznych i ubezpieczeń zdrowotnych zlikwiduje b.szybko wszelką socjalistyczną patologię w Służbie Zdrowia.Pozdrawiam .
autor: ~zwykły lekarz 
Ogólna opinia - 2007-04-24 22:16:13
Ja ,choc skromnie,bo lata swoje robią,a czas leczy a raczej rozmydla rany-muszę chociaz slowo powiedziec co mnie boli.Do dzisiaj sie nie mogę otrząsnąc sie z tego co mi zrobili i mojej rodzinie.Wiele razy ja i moje dzieci korzystalismy z usług lekarzy.Moge ,a raczej napiszę o tym książkę,bedzie co czytać.jA SIE POPROSTU ICH BOJĘ.Mam uznanie do paru osób i większy do nich szacunek np do dr.Mańko,obecnego ord.oddz.wewnetrznego,szanuje dr Szarek za jej bezinteresownośc,lekarzy na oddz.zakażnym dziecięcym.Do tych osob nie mam nic,ale bardzo mnie skrzywdzono i moja rodzinę.Brrrrrr !!!! nie mogę wierzcie mi więcej pisać.
autor: ~smutna 
madrala.kola i prawicowiec - 2007-04-24 08:25:29
kola wyjal mi temat tyle ze miejscowy. (esselte, wiemann) znam to od wewnatrz. to tylko piekne opakowanie jeszcze. madralo, jak sie szbko pisze to normalne ze sie przestawia litery i robi celowo skróty.dzk za szacunek. mylisz sie znam i podziemie gospodarcze. ale na temat. Panie Ryszardzie wszyscy łacznie z Panem zapominacie o jednym o skali. w małych firmach słuzby zdrowia to co mówicie ma sens, w duzych gdzie musza byc zespoły to sie juz nie sprawdza. macie zresztą juz wypowiedz koli. Korupcja istnieje wszędzie, tyle ze informacje o niej sa inaczej odbierane i inne zwyczaje sa w róznych krajach, albo to akceptuja albo nie. lekarze natomiast dokad nie beda zmuszeni do nie bycia konkurencja dla własnego ,zakładu (zozu), a zozy dokad nie beda miały uwolnionego rynku dochodów tak jak niepubliczne zozy (gdzies tu jestem), to nikt z nikim nie moze konkurować. tylko tu macie racje. dalej niestety jest to samo. bo im wieksza skala tym wieksz problemy ktore chcecie uzunąć. tylko utrzymanie sie na rynku zmusza do kultury obsługi i szacunku pacjenta, a to daje pieniadze i odpowiedni poziom lekarzom i pacjentom. reszta to kosmetyka. natomiast ktos musi sie zajmowac drogimi i niedochopdowymi specjalnosciami, i tu niestety pozostaje juz tylko panstwo ze swymi politycznymi niestety uwarunkowaniami.
autor: ~.myf 
re cola - 2007-04-24 08:02:09
nie jestem ekspertem z zarządzania w sektorze tzw.Służba Zdrowia/może zwykły lekarz na to odpowie /. Wydaje się , że sektor publicznej opieki zdrowotnej należy ograniczyć do koniecznego minimum, które powinien okreslić zespól ekspertów.Najbardziej przyjazny dla chorego jest model "Szwajcarski". Płatnik składki decyduje u jakiego specjalisty się leczy i w jakim szpitalu, a ubezpieczyciel zwraca mu za rachunki, które wystawiają podmioty medyczne wykonujące usługi. Za nieubezpieczonych , za zabiegi ratujące życie płaci "państwo", które może egzekwować zwrot kosztów .Jest więc element konkurencji i rynku usług medycznych . Niestety ten model nie działa w Polsce.Ale zbaczamy z tematu.Mieliśmy rozmawiać o sieci szpitali ... i według mnie Zarząd Krajowy OZZL ma rację , gdyż cofamy się do socjalistycznej i niewydolnej opieki zdrowotnej. Promyk nadzieji jakim miał być rynek ubezpieczeń zdrowotnych został przez polityków AWS-u zaprzepaszczony Dopóki wyborcy nie zmuszą polityków do tego posunięcia to chorzy nie mają szans na medycynę na Europejskim poziomie , bez korupcji w Szpitalach
autor: ~prawicowiec 
szpital - 2007-04-24 08:01:16
jak to się dzieje że tylu mądrych ludzi pozostaje poza rządem IV RP? to jakaś paranoja, coś z tym trzeba zrobić. pozdro i powo
autor: ~x 
Nie wszystko złoto co prywatne! - 2007-04-24 07:06:33
Dowodzą tego przykłady Parmalatu,Enronu, Tyco, Worldcomu, tak że nie mów prawicowcu że w prywatnych firmach nie ma przekrętów. przy rozdrobnionych strukturach własnościowych potężne koncerny są wprost wymażonym polem do oszustw. A jeżeli chodzi o prywatną służbę zdrowia to pokaż chociaż jeden kraj gdzie takowa istnieje jako jedyna i zapewnia 100% bezpieczeństwa zdrowotne obywateli
autor: ~kola 
nie zbaczajcie z tematu - 2007-04-23 19:15:14
proponuję trochę argumentów /o które prosił prawicowiec ...jest tylko jeden powód, dla którego rządzący nie chcą wprowadzić rynkowej alokacji środków na świadczenia zdrowotne i rynkowych mechanizmów dostosowania świadczeniodawców do zapotrzebowania na świadczenie. Tym powodem jest wola utrzymania zaniżonych nakładów na świadczenia zdrowotne ze środków publicznych &#8211; poniżej kosztów tych świadczeń, przy braku zgody na udział środków prywatnych w legalnych dofinansowaniu lecznictwa. Mechanizmy rynkowe mogą bowiem tylko wtedy &#8222;zawieść&#8221;, gdy cena za świadczenia będzie zniechęcała do ich udzielania. Innymi słowy rządzący chcą zmusić świadczeniodawców do podejmowania działań nieuzasadnionych ze względów ekonomicznych, a nie ma innego sposobu aby to zrobić, jak tylko na drodze decyzji administracyjnej. Oczywistym jest, że &#8222;sieć szpitali&#8221; to definitywny koniec z &#8222;eksperymentem&#8221; wprowadzania mechanizmów rynkowych do służby zdrowia, a przynajmniej do szpitalnictwa, który rozpoczął się w Polsce w roku 1999 wraz z wprowadzeniem Powszechnego Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dlatego zdanie, z uzasadnienia do ustawy, iż &#8222;Projektowana regulacja ... wpłynie na pobudzenie konkurencyjności wewnętrznej w obszarze ochrony zdrowia&#8221; jest jedynie próbą zafałszowania rzeczywistości. Zarząd Krajowy OZZL wnosi o odrzucenie w całości proponowanej ustawy. pozdrawiam
autor: ~zwykły lekarz 
do myf - 2007-04-23 17:51:11
Dobrze, ze zdajesz sobie sprawe, iz chodzi tu tylko o wybor "lepszego" zla! Jezeli nie jestes przekonany/przekonana o wyzszej jakosci swiadczonych uslug przez prywatne zaklady polecam wizyte np. w Medicover'ze. To sa dwa, moze nawet cztery swiaty roznicy. Z wypowiedzi Twoich wynika, ze nigdy nie pracowales/pracowalas na wlasny rachunek, widac, ze siedzisz w jakims zapyzialym budzetowym zakladzie, sluchasz glupkowatego radia przez 8h, siorpiesz kawe lub herbate na malym 30-letnim biureczku i ? No wlasnie z zazdrosci i zawisci pekasz! Wszyscy sa zli, tylko Ty wiesz jak to bylo i jak bedzie! Na potwierdzenie tego domyslu, przytocze tylko to: "spojrz na historie gospodarki. to ciagła zmiana włascicieli. jak chcesz sie dorwac do złobu to prosze nie przeszkadzam." No wlasnie w prywatce nie ma ZLOBU!!!! To kategoria ktora Ty i Tobie podobni mierza wszystko, a to jest zgubne. Jezeli sie pomylilem, co do oceny Twojej osoby, to sprostuj, zas jesli obrazilem to niechcacy. (ostatnia prosba: nie pisze sie:"pociąg za sąba innych" tylko pociągnij !!! To troche ujmuje Twojej powadze
autor: ~madrala 
re myf - 2007-04-23 16:07:57
Prywatyzacja nie jest lekiem na wszystko, tak jak pieniadze szczescia nie daja. Prywatyzacja i pieniadze sa srodkami do uzyskiwania optymalnych celow. Badania nie tylko amerykanskie udowodnily, ze firmy prywatne dzialaja efektywniej srednio o 40% bardziej niz firmy panstwowe/komunalne. I tyle. W firmach prywatnych nie ma tez polityki jak w panstwowych/komunalnych. Przeciez w nich chodzi tylko o ekonomie. Ale zeby prywatyzacja sie sprawdzila, musi istniec wolny rynek, aby prywaciarze konkurowali miedzy soba nie dyktowali ceny jak to robia monopolistyczne firmy lub firmy zazwyczaj panstwowe. Czyli musi sie zmienic srodowisko prawne w jakim dzialaja firmy. W istniejacym w Polsce socjalizmie skomercjalizowanym wolny rynek istnieje w handlu i moze w przemysle. Nie ma go w energetyce, w gornictwie, lecznicztwie, w ubezpieczeniach, w edukacji, w firmach panstwowych, komunalnych. Moze czesciowo, sladowo jest w uslugach komunalnych. Nie ma go w uslugach lotniczych. Oplaty lotnicze na lotniskach polskich wielokrotnie przewyzszaja te na innych lotniskach europejskich. Dlatego bilet z Madrytu do Warszawy jest kilkakrotnie drozszy od bitetu do Berlina. Przklady mozna mnozyc. W prywatnym handlu nie ma korupcji. Korupcja jest tam gdzie jest panstwowe lub gdzie panstwowe styka sie z prywatnym. Dlaczego? Beneficienci systemow panstwowych, co rowniez moze wiazac sie z korupcja sa przeciwni prywatyzacji. Zgadzam sie, ze pelna demokracja, czyli JOW, jest lepsza od demokracji proporcjonalnej, czyli partyjnej proporcjonalnej.
autor: ~RP 
oj prawicowiec - 2007-04-23 15:56:44
spojrz na historie gospodarki. to ciagła zmiana włascicieli. jak chcesz sie dorwac do złobu to prosze nie przeszkadzam. Chcesz zmian i być na czele, prosze bardzo. Przekonaj nie tylko mnie ale minimum 30% tych ktorzy cie zakceptuja i wybiora, a potem moge ci przyznac racje. od epeitetów i argumentów to sie odczep, b os sie uparl tego panaceum, a to zawsze to samo. zmień swoj i innych charakter, to sie bedziemy szanować. reszta to czcze gadanie. To nie nihilizm tylko szukanie najmnieszego zła, bo dobro to mawsz w kazdej religii o ile to nie fanatyzm... od ilu tysiacleci sa problemy i grzechy i nadal to jest i na całym swiecie. wiec nie bałamuć innych. ujawnij sie i pociąg za sąba innych. czyba ze jestes typem jurka z sejmu i twoj osiag to 5 do kilkunastu wyznawców UTOPIIIIII.
autor: ~.myf 
re .myf - 2007-04-23 15:35:49
A więc co zaproponujesz Nihilizmem , który jest obecny w twojej wypowiedzi nic nie osiągniesz.Tylko nie proponuj kolejnych etapów reformy sektora publicznego !!! Jedynie ograniczenie tego sektora do niezbędnego minimum , moze przynieść efekt !!! Chyba nie chcesz powrotu lewackiego systemu !! Wskaż na partię / poza UPR/ mającą pomysł na zmiany w patologicznym , publicznym sektorze.Każda z pozostałych parti proponuje reformy , a nie zmiany systemowe.A może jest inaczej Na koniec jedna prośba: Walcz argumentami , a nie epitetami
autor: ~prawicowiec 
hej prawicowiec2 - 2007-04-23 11:50:44
cała ta wasza kichana prawica mysli ze prywatyzacja to lek na wszystko. to zwykla bzdura. zadna firma ktora zatrudnia wiecej osób niż moze to sam skontrolowac własciciel to praktycznie poza formalna nazwa formy własności to i tak forma uspołeczniona. awiec wszyscy wszystkich robia w bambus, o ile to potrafia rzecz jasna. i koles kółeczko sie zamyka. co miałes dotychczas? kapitalizm, socjalizm, komunizm ,demokracja, faszyzm. w kazdej z tych formacji grupa władzy zawsze robi w bambus podlegle społeczenstwo czyli niewolników, których na jakis czas omamiła do kolejnej rewolucji/ a lbo jak wolisz w demokracji do kojenych wyborów. mozemy tylko mowic o jakości tych co sa wybierani bo obecna forma list a nie JOW to robienie sie w bambus.
autor: ~.myf 
hej prawicowiec - 2007-04-23 11:31:20
czy uwazasz, ze jak bedzie prywatne to bedzie lepsze. jak duze prywatne to tez cwaniacy cie obrobia nim sie spostrzezesz, chyba ze to ma byc szpital jednego lekarza ktory jest alfa i omega. inaczej to ty p-sz głupoty.
autor: ~.myf 
re myf - 2007-04-23 11:01:37
Całkowicie się z tobą nie zgadzam. Prywatyzacja jest jedynym lekiem na patologie w Szpitalu , Elektrowni i innych publicznych sektorach!!! Niestety nie ma woli w narodzie na prywatyzację , a politycy nie chcą nam oddać wydzielonej z podatku składki zdrowotnej/min.190 pln/miesiąc/Czy jest korupcja w Niepublicznych ZOZ-ach Jedyny minus to , że po prywatyzacji nie byłoby bardzo nudno na naszym forum I nasza III Rzeczpospolita musiałaby zlikwidować CBA ?
autor: ~prawicowiec 
polityka - 2007-04-23 09:45:54
jak gdzieś swe łapy wtyka, od razu wszystko lezy. Zarzadzanie czy społeczne czy prywatne to ten sam efekt. nieudolni lub celowo niszczacy szpital beda mówić prywatyzacja. UPR to Utopia prawa realnego. za duzo mamy chetnych do zjedzenia tylko dochopdowych czesci słuzby zdrowia. a nie dochodowe nie sobie panstwo trzyma. kozienice to typowy przykład od kilku lat zrobienia biznesu z naszego szpitala przez grupy "lobbystyczne' delikatnie piszac. lapy precz od naszego szpitala
autor: ~.myf 
tia - 2007-04-23 09:42:21
Trudno nie mieszać zdrowia z polityką jak służbą zdrowia kierują politycy ci ''duzi'' i ci lokalni,ja nie moge zrozumieć tylko jednego,przychodnia na osiedlu energetyki powoli znika z tego świata a Milenium mająca też kasę z tego samego fundusz rośnie w silę.Jak należałam do przychodni to żeby zrobic sobie jakieś badania to musiałam czapkować pani doktor,jak przeszłam do Milenium to każde moje dolegliwości są potwierdzane badaniami,skierowaniami do specjalisty.Na czym to polega?
autor: ~oki 
szpital - 2007-04-23 08:32:50
no i kto mądrale miesza zdrowie z polityką wiadać na stronie aż nadto dokładnie - uzdrowiciele a walnąć się w łeb z poniedziałku aby na cały tydzień starczyło.
autor: ~x 
re wowo - 2007-04-22 17:12:52
A tak precyzyjnie to o co ci biega?
autor: ~oki 
czy ktoś - 2007-04-22 16:39:12
zauwazył co robi słuzba?
autor: ~wowo 
Strajk nogami - 2007-04-22 14:42:22
Szpital sie nie utrzyma nawet w zadnej "sieci" jak nadal beda z niego odchodzic lekarze. Nie pomoga zadne remonty, modernizacje i nowe oddzialy, bo sam sprzet i sciany nie leczy. Do Pana Pulika: znam takiego lekarza w bloku komunalnym, jezdzi nie maluchem, ale kilkunastoletnmim samochodem, ale za to wczesniej mial Poloneza
autor: ~Nowa 
RE OBSERVER - 2007-04-22 13:59:13
I tu pan się odkrył-prawdziwych lekarzy znam garstkę,natomiast lekarzy biznesmenów na kopy.moim skromnym zdaniem lekarz,nauczyciel czy pielęgniarka to zawody dla wybranych,dla tych co chcą pomagać innym,niestety czasy są takie że uczucia i szacunek dla innego człowieka zanikają.Ludzie chcą więcej zarabiać-proszę bardzo,ale albo praca w państowych szpitalach i zakaz prywatki i pensja godna człowieka wyksztalconego albo prywatna praktyka i korzystanie ze swojego sprzętu a nie szpitalnego,za udowodnione łapówki dożywotni zakaz wykonywania zawodu w państwowych instytucjach.I jeszcze jedno,ci młodzi ludzie po zawodówkach jeżdzą autami za własne pieniądze ciężko zarobione na budowach itp.a nie za łapówki.pozdrawiam
autor: ~oki 
Kultura osobista - 2007-04-22 13:46:26
Wszystko i zawsze sprowadz sie do kultury osobistej. Dotyczy to zarówno lekarzy jak i przedstawicieli innych zawodów . Sa lekarze, którzy traktują pacjentów, zwłaszxza starszych przedmiotowo. Rozmawiają z rodzina ponad głowami chorych.jakby ich nie było. Czasmi na izbie przyjęć zachowują się tak , jakby chorzy przeszkadzli im w pracy. Na szczęście nie dotyczy to wszystkich lekarzy, jak wszystkich urzędniów, prawników itp.Najgorzej,jak lekarze (i inni) traktują swoja prace wyłącznie jako awans społeczny.Niestety, są to beznadziejne przypadki. Na to nie ma lekarstwa poza wolna konkurencja.
autor: ~Miśka 
do meczeta10 - 2007-04-22 11:04:16
Miło mi usłyszeć,że w szpitalu w Kozienicach są zmiany "na dobre" Coś mi się zdaje, że aktualny ordynator na wewnętrznym jest z Lublina. Mimo wszystko, jak najdłużej nie chce być pacjentką nawet w najlepszym szpitalu, czego i piszącym tu życzę.
autor: ~stella 
re madrala - 2007-04-22 10:27:40
"2. Będziemy pamiętać, że kultura nasza jest katolicka, a cywilizacja chrześcijańska. Zachowanie tych fundamentów moralnych uważamy za sprawę podstawową. Będziemy popierać rolę Kościołów w tej dziedzinie - natomiast zdecydowanie sprzeciwiać się będziemy bezpośredniemu wpływowi instytucji kościelnych na politykę. Zasada wolności sumienia powinna być zagwarantowana." W tym cytacie nie ma nic o wolności po katolicku, protestancku czy bezbożnicku. Natomiast jest o rozdziale Kościołów /różnych/ od Państwa. Jest tez o zagwarantowanym przez prawo wyborze światopoglądu. Prawicę charakteryzuje pozytywny stosunek do wolności, własności i tradycji. Kościół w Polsce to tradycja. Narody, które zapominają o swojej historii giną. I tyle. Mówiąc ogólnie, każdy ma jakieś zasady, które go ograniczają. I bożnik i bezbożnik. To już wybór sumienia. Cywilizacja i kultura bez zasad i bez stosownych ograniczeń nie rozwinęłyby się. Np. nie kradnij. Czy tylko katolicy powinni je stosować? Czy innym ogranicza to wolność? Czy jak wolność to idziemy na całość? Zgadzam sie z tym, że o zakwalifikowaniu do prawicy czy lewicy decyduje stopień interwencjonizmu państwowego. W obecnym Sejmie są tylko partie propagujące interwencjonizm, czyli niewolnictwo obywatelskie. Ja je określam jako socjalistyczne pobożne lub bezbożne w zależności od światopoglądu. Nawiasem mówiąc, Prof. Wolniewicz, człowiek prawicy, jest ateistą. Pozdrawiam.
autor: ~RP 
polityka w RP - 2007-04-22 09:21:46
"2. Będziemy pamiętać, że kultura nasza jest katolicka, a cywilizacja chrześcijańska. Zachowanie tych fundamentów moralnych uważamy za sprawę podstawową. Będziemy popierać rolę Kościołów w tej dziedzinie - natomiast zdecydowanie sprzeciwiać się będziemy bezpośredniemu wpływowi instytucji kościelnych na politykę. Zasada wolności sumienia powinna być zagwarantowana." To cytat z programu UPR. Nie wiem jak mozna myslec o wolnosci po katolicku Jedno wyklucza drugie. Albo tworcy programu byli naiwni, albo probowali "zlapac" elektorat. Jeszcze jedno, wszyscy rozpatruja polityke albo jako lewice-komunistow, albo prawice-kato-narodowcow. To bledne podejscie. Nalezy mierzyc tylko stopien interwencjonizmu panstwowego, ktory te "partie" reprezentuja, czym mniej panstwa w naszym zyciu spolecznym tym lepiej!!!
autor: ~madrala 
Na dobre i na złe - 2007-04-22 08:20:59
Skoro "przejechaliśmy" się po lekarzach postarajmy się być obiektywni ukazując też pozytywne strony. Moim lekarzem rodzinnym jest Pani Teresa Gugała i zapewniam Was, że jak do niej przychodzę czuję się jakbym był w Leśnej Górze z serialu "Na dobre i na złe". Niech tacy lekarze zarabiają 7.500 m-cznie pod jednym warunkiem - aby nie przyjmowali prywatnie w domu, nie po to płaciliśmy całe życie składki.
autor: ~Andrzej Pulik 
do marcina - 2007-04-22 02:46:55
Oczywiście po częsci masz rację. Ludzie nie są niedoinformowani a wiedzę na którą partię głosować czerpią z sondaży telewizyjnych i innych - powiedzmy niezależnych Spodobały mi się w Twoim komentarzu dwie takie celne i trafne uwagi. Pierwsza dotyczy że większość ludzi to prości i skromni ludzie i oni wierzą w każdy kit który im się puści. Pewnie tak - inteligencja nie jest rzeczą którą można zdobyć lecz rzeczą którą się posiada. Lecz absolutnie się z tym nie zgadzam. Wiesz istnieje coś takiego jak NARÓD co w Konstytucji oznacza że każdy obywatel ma prawo do własnego zdania, własnej woli, wolności słowa i nikt nie ma prawa tego negować. Więc lepiej nie nadużywać słowa "prosty człowiek" bo tak można było kiedyś powiedzieć przynajmniej kilkanaście lat temu Zresztą sam wspomniałeś o liderze Unii Polityki Realnej którego osobiście nie lubię choć iałem z nim jakieś wykłady kiedyś . No i tu nie rozumiem kompletnie Twojego podejścia. Niby głupi ludzie bez odpowiedniego wykształcenia skuszą się na sogany typu 3 mln mieszkań ? Daj spokój - było już 100 mln więc na takie coś się nikt nie skusi (mam nadzieję).
autor: ~[DM] 
do ~stella - 2007-04-22 00:10:07
Sporo się zmieniło w temacie przynajmniej na wewnętrznym
autor: ~maczeta10 
do RP - 2007-04-21 23:44:31
UPR to może i dobra partia ale przez pajaca, który stoi na jej czele nikt, poza jej członkami, nie traktuje jej poważnie - dlatego osiąga oszołamiające wyniki - 0,02% poparcia społecznego. Widać inteligentny z Ciebie gość, masz wiedzę i, jak mniemam, doświadczenie w polityce - ale nie mierz wszystkich swoją miarą. Są ludzie, którym pewne rzeczy trzeba wytłumaczyć łopatologicznie, inaczej nie zrozumieją. Ale najpierw trzeba wytłumaczyć łopatologicznie politykom, jak łopatologicznie uświadamia się społeczeństwo. To jest błędne koło. Ludzie u nas w większości są prości i dlatego łatwo padają łupem tych, co grają na najprostszych instynktach. Jeżeli ktoś proponuje im coś prostego w zagmatwanej formie ludzie się denerwują, bo tego nie rozumieją i instynktownie się od tego odwracają. Dlatego chwytliwe są hasła - 3 miliony mieszkań, precz z korupcją czy inne tym podobne. Jeżeli przyjąć, a tak jest, że u nas większość społeczeństwa to ludzie bez odpowiedniego wykształcenia i do tego dołożyć podstawową zasadę demokracji, traktującą o tym, że rządzi większość wyjdzie nam zaskakujący wynik - ludzie w parlamencie to reprezentacja większości, skoro większość to ludzie prości to rządzą nami także ludzie prości. Toteż nie oczekujmy Bóg wie czego...Swoi wybierają swoich, wybierają tych, których rozumieją lub tych którzy dają im taką papkę, którą zrozumieją i tych, którzy nie będą zmuszać do nadmiernego wysiłku umysłowego, a takiego wysiłku nasze społeczeństwo nie lubi...Zobaczcie jak wyglądają u nas przeciętne wyniki w ilości czytanych książek na jednego obywatela. Narody inteligentne, myślące i postępowe nie odcinają się od źródeł wiedzy...Resztę pozostawiam do samodzielnego przemyślenia...
autor: ~marcin 
re RP - 2007-04-21 23:36:35
RP, dwa pokolenia to przesada (wiem, że to tylko cytat). Jeżeli Murdoch zdecyduje się wejść w TV Puls nie dogadując się z establishmentem, ale konkurując z nim z pozycji konserwatywno-liberalnych, to po milionowych inwestycjach (wiadomo, że jak Murdoch kupuje jakąś telewizję, to na serio) jest szansa na szybkie odbezpieczenie medialnej blokady na to środowisko. Podobno prace są zaawansowane, TV Puls będzie czymś w rodzaju polskiej Fox News (czyli niepoprawna politycznie, libertariańska, wolnościowa tv informacyjna) i już zbierają ekipę (czytałem o Gawryluk na razie )
autor: ~herr 
Szpital w Kozienicach - 2007-04-21 23:25:54
Nie interesuję się polityką i politykami ale twierdzenie że 70-80% ludzi głupcy bo wybierają głupców to przesada To telewizja głównie rozgrywa jak najlepiej na kogo głosować. Podają sondaże które przeprowadzane są nawet nie wiem wśród kogo ? To jest normalna rzecz u nas bo jak nie sprawdzi się lewica to wygra prawica i na odwrót. Teraz pewnie wybory wygra lewica bo będzie ostro krytykowała PIS i jej rządy. Ale co do szpitala powiatowego w Kozienicach to oczywiście jest to duży szpital - najwiekszy w regionie i powinien być preferowany jako szpital o strategicznym znaczeniu bo obsługuje cały powiat i nie tylko. Sam leżałem w szpitalu w Kozienicach i nic złego nie mogę powiedzieć o personelu. Owszem dawałem pielęgniarkom np. kawe i czekoladki ale to z wdzięczności a nie jako łapówkę. O lekarzach się nie wypowiadam bo wiadomo jak jest Pozdr. [DM]
autor: ~[DM] 
Lekarze - 2007-04-21 22:34:14
Mam swoje lata, i zdarzało mi się być pacjentką w szpitalu w Kozienicach, Lublinie (2razy, inne oddziały), Warszawie. Bardzo miło wspominam lekarzy z Lublina, nie zarozumieli,pomimo tytułów dr, prof. doc., nie traktowali pacjentów przedmiotowo. Rozmawiali z pacjentem nie koniecznie w zamknitym gab. lekarskim,a na sali, lub nawet na korytarzu, co w Kozienicach było nie do pomyślenia. Dwa różne klimaty. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest.
autor: ~stella 
re - marcin - 2007-04-21 22:30:19
"Polska to wspolnota blisko 40 milionow ludzi. Dokonuja oni wyborow politycznych co pare i lat i wybieraja to co widzimy na codzien. Wybieraja glupote,korupcje,demagogie,lenistwo. Dlaczego? Bo 70-80 % narodu tacy własnie sami sa. Kombinacje,lewizny u jednych-u drugich wprawdzie uczciwosc, ale totalny brak wiedzy i logiki w zyciu. Stad mamy taka Polske jaka mamy. Dlaczego ja mialbym byc przeglosowywany w wyborach do konca zycia i zyc w bardaku tylko dlatego ze jestem w mniejszosci? Znam sie na ekonomii, polityce i socjologii na tyle, ze wiem iz przez najblizsze dwa pokolenia nic sie nie zmieni. Po co wiec mialbym poddawac sie dyktatowi wiekszosci. Chcecie lewicy i lewizny w Polsce? Prosze bardzo,ale sami-beze mnie." Ten tekst znalazłem w internecie. Jest tak bardzo prawdziwy, ze postanowiłem go tu przytoczyć ku przemyśleniom. Cytuję go po raz któryś. Określenie, że wszyscy politycy to hołota, to nadużycie takie samo jak wszystkie kobiety to k..... , lub wszyscy męzszczyzni to pijacy. Jak ktoś szuka, to znajdzie, nawet w reżymowej telewizji, ale tylko w czasie wyborczym. Trzeba minimum wyobrażni do tego. Na początku lat dziewięćdziesiątych UPR przeprowadzała szeroką akcję na rzecz wolnych ubezpieczeń zdrowotnch i uwolnienia leczenia. Zaangażowały się w to poważne firmy ubezpieczeniowe i część świata medycznego. Napotkało to szeroki opór lewicy bezbożnej /SLD, UP/ i pobożnej /Solidarność, UW, PSL itd/. O potencjale narodu świadczy, że wygenerował tylko jedną małą partia mówiącą o wolności, reszta jest za reglamentacją i niewolnictwem. Taki mamy Parlament.Nie ma szans na normalność w najbliższym czasie. Pojawić się ona może, jeśli ustali się równowaga między zwolennikami wolności i niewoli. Sam czekam na to światło w tunelu. Klasa polityczna to nie kwestia wychowania, ale wyboru. Ludzie wybierają według systemu wartości jaki wyznają na swój obraz i podobieństwo. Uczciwsi i zwolennicy wolności nie mają u nas szans, niestety. Pozdrawiam
autor: ~RP 
Akurat - 2007-04-21 21:58:23
ostatnio bardzo dużo miałem do czynienia z naszym Kozienickim szpitalem oraz z dwoma innymi radomskim oraz warszawskim i muszę powiedzieć że personel w Kozienicach jest bardzo miły w stosunku do pacjenta oczywiście zdarzają się wyjątki Co do molochów z Radomia czy Wawki traktują tam pacjenta jak na taśmie produkcyjnej czyt. mają go gdzieś ps.do ~Andrzej Pulik znam i to dwoje którzy mieszkają w bloku właśnie spółdzielczym są małżeństwem i mają staż pracy ponad 20 lat ? i co jednak nie wszyscy to łapownicy !!! I u nas też sie teraz sporo w tym temacie zmieniło
autor: ~maczeta10 
do Pana PULIKA - 2007-04-21 21:54:20
Zgadzam sie z Pana zdaniem.
autor: ~smutna 
do RP - 2007-04-21 21:51:43
Wiesz dlaczego nasi wyborcy taki system wybrali?? A dlatego, że żaden z naszych polityków od lat nie jest w stanie przedstawić takiej propozycji, która by ich przekonała do głosowania za tym lepszym systemem. Wciskasz kit o lepszym systemie i nic więcej. To typowe zachowanie dla naszej hołoty, bo tak na dobrą sprawę my nie mamy w kraju polityków tylko hołotę, złodziei i partaczy. I to zarówno wśród tych co są w parlamencie jak i wśród tych, którzy poza parlamentem pozostają. Żeby reformować ten kraj należy zacząć od wychowania klasy politycznej, a dopiero późnej można sie zastanawiać nad zmianą systemu.
autor: ~marcin 
do observera - 2007-04-21 21:33:34
Panie observerze pan Pulik ma rację bo skoro tak mało zarabiają a przaciaż są uczciwi i nie biorą łapówek to skąd niby mają pieniądze na te domy i samochody?.Tylko mi nie pisz że są oszczędni i odkładają ze swojej bardzo niskiej przecież pensji.Jeżeli chodzi o ich kulturę osobistą to pozostawię bez komentarze bo to poprostu poziom żenujący.
autor: ~xxx 
do AP - 2007-04-21 20:56:30
czcigodny panie Pulik= czy może pan dać swój komentarz do wyroku niezależnego sądu w sprawie p.Romana W. Bardzo mnie interesuje pana opinia w tej sprawie.
autor: ~x 
szpital - 2007-04-21 20:51:37
Szpital w Kozienicach nie zostanie nigdy zamkiety z racji swojej obecnej wielkosci i polozenia na tych pustkowiach. Jednak bez zmiany systemowych w sluzbie zdrowia i instytucji ja finansujacych, czyli prywatyzacji, dalsze pomysly jak ostatni p. Religi tylko beda poglebiac ten marazm. Odnosnie zarobkow lekarzy, prosze sie zapoznac z oswiadczeniami majatkowymi lekarzy pelniacych obowiazki publiczne (Radni, Dyrektor Przychodni itd.) Nie wiem ale ich dochody nie sa glodowe. Odnosnie jakosci ich pracy to tatas ma racje, iz miejscowi nawet nie wiedza jak mozna postepowac z pacjentem (nie wykluczajac pielegniarek), ale o tym moze zaspiewac najlepiej chyba RP.
autor: ~madrala 
szpital - 2007-04-21 17:26:52
leczyć sie w kozienickim szpitalu to strach, brak młodych, zdolnych lekarzy a ci starzy wcale się nie dokształcają, metody ich leczenia są przestarzałe, podejście personelu do pacjenta woła o zgrozę do nieba, trzeba panowie doktorzy spojrzeć na system leczenia na zachodzie, gdzie pacjent to klient o którego trzeba dbać, a wy tylko żądacie a od siebie nic, nauczcie sie kultury i szacunku dla pacjenta - pielęgniarki także na przeszkolenie
autor: ~tatas 
do końca życia klepać biedę - 2007-04-21 17:18:13
Szanowny Observerze, to może łapiąc Cię za słówka zapytam: czy znasz lekarzy jak to określasz klepiących biedę?. I jeszcze jedno, zdolność percepcji Ci szwankuje, bo ja w komentarzu nie kazałem lekarzom jeździć maluchem. A zazdrosny nie jestem bo mój poziom intelektualny nie pozwoliłby na skończenie studiów medycznych.
autor: ~Andrzej Pulik 
Do p. Pulika - 2007-04-21 16:23:35
A dlaczego Pan uważa, że lekarz powinien jeździć maluchem, skoro chłopaki po zawodówce rozbijają się po Kozienicach BM-kami, przedstawiciele innych zawodów również nie jeżdzą maluchami. Czu uważa Pan, że to, że ktoś jest dobrze wykształconym, zdolnym i mądrym człowiekiem powinno skutkować tym, że będzie musiał jeżdzić maluchem, do końca życia powinien klepać biedę? To chyba jest jakieś chore podejście i tradycyjna polska zazdrość. Każdy z was przecież mógł spróbować nim zostać. Nie straczyło zdolności, czy zapału? Czy to kolejny atak na wykształciuchy (którym ja też jestem) ? I żeby było jasne - nie jestem lekarzem.
autor: ~observer 
chorzy wyborcy, chory system - 2007-04-21 15:06:53
System leczenia i system ubezpieczeń zdrowotnych i społecznych w Polsce jest chory. Przymus i monopol ZUS. Ale taki system wybrali wyborcy. Jakby chcieli inny, to do Sejmu wybraliby inne partie i innych posłów. System socjalistyczny został zaakceptowany przez wyborców. W systemie socjalistycznym, czyli niewolniczym strajk /terror jednych wobec drugich, ograniczanie wolności/ jest legalną metodą, Ale jak strajkować, to z pełnymi konsekwencjami, jak to sie robi w Europie i Izraelu, czyli z odejściem od łóżek pacjentów. Inny strajk sie nie sprawdzi. Tam to jest legalne więc dlaczego w Polsce są z tym problemy? Ja opowiadam się za wolnością i wolnym rynkiem i dla mnie najlepszą drogą jest, jeśli ludzie nie chcą, abym ich leczył w normalnych warunkach dobrze, wymówienie pracy i wyjazd tam, gdzie mnie chcą. Ale tak myślą ci, którzy szanują wolność własną i innych. Ale wracając do tematu: na chory system leczenia i ubezpieczeń chce się nałożyć i pogłębić chory sposób funkcjonowania szpitali. Uprzywilejować jedne szpitale względem drugich. Jedne będą chronione a drugie dołowane. I co będzie, jak Szpital Kozienicki nie trafi na listę chronioną. W końcu trzeba go będzie zlikwidować, bo w istniejącym chorym systemie się nie utrzyma. Komunistyczne myślenie wraca tylnymi drzwiami. Taka wola ludu.
autor: ~RP 
nadchodzący strajk - 2007-04-21 12:12:28
Lekarze narzekają na zarobki. Krótkie pytanie: Czy ktoś zna lekarza z ponad pięcioletnim stażem pracy, który jeździ "maluchem" bądź polonezem i mieszka w bloku spółdzielczym? no coment.
autor: ~Andrzej Pulik 
Szpital - 2007-04-21 11:56:18
Racja i w promieniu 30 kilometrów nikt nie bierze tylu i tak dużych łapówek jak lekarze z Kozienickiego szpitala
autor: ~xxx 


podaj: imię
e-mail
temat
treść
 
Serwis eNeSeMK-a nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
System komentarzy ma na celu, wygenerowanie merytorycznej dyskusji dotyczącej danego tematu. Komentarze obraźliwe, powszechnie uznawane za obelżywe w stosunku do osób trzecich będą usuwane.Prosimy o nie wpisywanie adresów stron w treśći komentarzy.


WITAJ
Adres IP
Dług publiczny
Pomoc dzieciom
1% Twojego podatku pomoże chorym dzieciom
czytaj więcej i zobacz komu możesz pomóc
Statystyki
gości na stronie: 6
Kalendarz
Luty
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829 

WEEKEND!

Życzenia imieninowe dla:
Cyryla, MetodegoDzisiaj - Walentynki
1.03 - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
8.03 - Dzień Kobiet

100 letni kalendarz
Ankieta
Czy ulice w Kozienicach, Świerczewskiego, Armii Ludowej, Janka Krasickiego, Ludwika Waryńskiego powinny mieć zmienione nazwy ?
Tak
Nie
Nie wiem

[wyniki | ankiety]
pogoda

Foto-migawka
Kliknij, żeby powiększyć
Ważne telefony; Dyżurna apteka
Apteka Całodobowa
ul. Lubelska 6
D.H. "Turysta"
tel. 048 611-00-17

Kozienice
kod. 26-900
tel. kier. (48)


Numer alarmowy
112

Pogotowie
999

Policja
997

Straż poż.
998

Pogotowie gazowe
992

Pogotowie energetyczne
991

Pogotowie wodno-kanalizacyjne
048 614 33 04

Pogotowie cieplne
048 614 43 84

TAXI
048 614 53 33

Szpital
048 614 82 34

Informacja PKS
048 614 24 01

Stacja epidemiologiczna
048 611 04 20

Hotel Energetyk
048 614 32 12

Pensjonat
048 614 60 91

Przychodnia Millenium
048 614 34 88

Rzecznik praw konsumenta
048 611 05 30

Autoholowanie
048 611 01 70
606 237 594

Konserwator oświetlenia ulicznego
tel 515 018 140
Urząd Miejski 48 6117175

Oferty pracy
Wyszukiwarka ofert pracy
www.jooble.com.pl


Pracownik produkcyjny (Łuczynów)

 

© 2004 Niezależna Strona Miasta KozieniceWebmaster. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

engine powered by jPORTAL 2